Torby z polipropylenu tkanego

 

Torby płócienne są w ostatnim czasie niezwykle modne. Robi się z nich ozdobne worki, siatki i torby zakupowe. Jednak materiał ten ma również swoje ograniczenia. Łatwo może się uszkodzić, jeżeli będzie się w nich przenosiło zbyt ciężkie rzeczy. Solidne i mocne torby zakupowe wymagają innego materiału.

 

Torby na zakupy

Odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące mocnej siatki na zakupy są  torby z polipropylenu tkanego. Choć samo tworzywo jest związkiem chemicznym, to jednak jego pochodzenie jest organiczne. Jest to produkt ropopochodny, jednak powstaje w wyniku przetwarzania odpadów, co sprawia że uważa się go za materiał ekologiczny.

Wykonana z polipropylenu tkanego torba ekologiczna jest zatem również przejawem dbałości o środowisko. Zamiast utylizowania odpadów, przetwarza się je w materiał, z którego może powstać wygodna torba zakupowa. Warto również wspomnieć że taka  torby wielokrotnego użytku jest zdecydowanie bardziej przyjazna środowisku, niż jednorazowe reklamówki, które dostajemy w sklepach.

 

Torby we wzory i nadruki

Wzory zamieszczone na torbie mogą być bardzo różne. Do najpopularniejszych należy torba zebra, czyli taka, na której wzór układa się w charakterystyczne czarno-białe pasy. Inny popularny wzór to kit kat, czyli siatka z wizerunkiem kotka.

Oczywiście torba na zakupy nie musi mieć narzuconego z góry wzoru. Równie dobrze można na niej umieścić specjalnie zaprojektowany nadruk. Torby z logo są łatwe do zaprojektowania, a tkany polipropylen dobrze przyjmuje druk. Stworzona w ten sposób torba na zakupy może być bardzo trwałym nośnikiem reklamy.